Sanktuarium

SANKTUARIUM

Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia

w Radomyślu nad Sanem

Pielgrzymka do Janowa Lubelskiego

W ramach rekolekcji szkolnych młodzież z kas VI-VIII, wraz z wychowawcami z Zespołu Szkół w Radomyślu nad Sanem uczestniczyła w pielgrzymce do Janowa Lubelskiego i okolic. Równocześnie z naszą grupą pielgrzymowali także uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Narcie.
Pierwszym etapem naszego pielgrzymowania był zabytkowy kościół w Momotach. Świątynia, jej rozbudowa i wystrój jest dziełem wieloletniego proboszcza ks. Kazimierza Pińciurka.
Następnie udaliśmy się na „Porytowe Wzgórze” miejsce bitwy partyzanckiej w 1944 r.
Kolejnym odwiedzanym miejscem było „Uroczysko Kruczek” w kompleksie leśnym Lasy Janowskie. Jak głosi legenda miejsce upamiętnia pobyt w tych okolicach świętego Antoniego. Miał on zatrzymać się właśnie w Kruczku podczas swojej wędrówki z Leżajska do Radecznicy.
Przedostatnim miejscem pielgrzymowania było naturalne źródlisko – Janowskie Stoki. To unikatowy pomnik przyrody w centrum miasta i miejsce, z którym związane są lokalne obrzędy.
Centralnym wydarzeniem pielgrzymki była Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Janowskiej. Na zakończenie pielgrzymki młodzież zwiedzała Muzeum Parafialne przy Sanktuarium.
Dziękujemy za wspólne pielgrzymowanie.