Sanktuarium

SANKTUARIUM

Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia

w Radomyślu nad Sanem

Niedziela Palmowa

Wielki Tydzień to wyjątkowy czas w Roku Liturgicznym. W liturgii bowiem Kościół uobecnia najważniejsze wydarzenia dokonane przez Jezusa Chrystusa dla naszego zbawienia.
Niedziela Palmowa czyli Meki Pańskiej otwiera celebracje Wielkiego Tygodnia. Nieodzownym elementem świętowania Niedzieli Palmowej są palmy. W naszej parafii poświęcenie palm było w czasie każdej Mszy św. Jednakże uroczyste poświęcenie palm, połączone z procesja, poprzedziło Mszę św. o godz. 1030.  Spotkaliśmy się w Rynku gdzie wpierw oceniliśmy przyniesione palmy, a następnie po modlitwie, poświęceniu i odczytaniu Ewangelii wyruszyliśmy w procesji do Sanktuarium.
Przyniesione palmy zostały ocenione pod kątem różnorodności użytych materiałów, kompozycji i wielkości palmy. Pierwsze miejsce, uwzględniając powyższe kryteria, zajęła palma Pań z Koła Gospodyń z Żabna.
Drugie miejsce palma wykonana przez Gabrielę Puka wraz z rodzicami. Trzecie miejsce przypadło palmie wykonanej przez Grzegorza Wolaka i jego rodziców.
Wszystkie przyniesione palmy były bardzo ładne. Wykonane z najwyższą starannością.
Sponsorem nagród była Parafia Radomyśl i Pizzeria Karolina z Radomyśla nad Sanem. Dziękujemy za wspólną modlitwę i zaangażowanie.

« z 2 »