Sanktuarium

SANKTUARIUM

Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia

w Radomyślu nad Sanem

Króluj Chryste w naszym kraju

W sobotę 19 listopada 2016 roku Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki podczas uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach odczytał jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
Akt został odczytany po Mszy św. przed wystawionym na ołtarzu Najświętszym Sakramentem. Zawarte w nim przyrzeczenia powtarzali wszyscy wierni, zgromadzeni w łagiewnickim Sanktuarium i wokół niego.
Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi, ponad pół tysiąca kapłanów i około 150 tysięcy wiernych, a także miliony przed telewizorami oddało nasz kraj Jezusowi Królowi.
Na uroczystości w Łagiewnikach Byli obecni między innymi: Prezydent Polski Andrzej Duda, przedstawiciele Rządu, Sejmu i Senatu, władze samorządowe i przedstawiciele życia społeczno – kulturalnego.
W niedzielę ten uroczysty akt został ponowiony we wszystkich polskich kościołach.
W pielgrzymce organizowanej do Łagiewnik z naszej parafii wzięło udział ponad 50 osób wraz z ks. Rafałem. Kilkanaście osób zostało przekierowanych do Gorzyc, gdyż zgłosili się w ostatnich dniach przed wyjazdem i zabrało miejsc.
W Roku Miłosierdzia jako parafia trzy razy nawiedziliśmy łagiewnickie Sanktuarium: podczas wyjazdu do Zakopanego, na Święto Miłosierdzia w kwietniu oraz na wyżej wspomniany Akt Zawierzenia. Były także okazje do wyjazdu samochodem z naszej parafii. Każdy wiec mógł swobodnie w ten sposób godnie uczcić Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.
W każdy piątek w naszym Sanktuarium w Godzinie Miłosierdzia odmawiamy Koronkę przed Najświętszym Sakramentem, są obecni także w naszym kościele św. Siostra Faustyna i św. Jan Paweł II w postaci relikwii.