Sanktuarium

SANKTUARIUM

Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia

w Radomyślu nad Sanem

Święto Niepodległości w naszej parafii

W sobotę 11 listopada już około godziny 9.15 spod szkoły wyruszyły delegacje, dzieci oraz młodzież szkolna ze sztandarami.
Modlitwa przy tablicy legionistów, modlitwa i zapalenie zniczy na „Zjawieniu”, przemarsz ulicami Radomyśla – tak pięknie obchodzono ten ważny dzień dla dziejów naszego kraju.
O 10.30 odbyła się uroczysta Msza święta w naszym Sanktuarium z udziałem Władz Gminnych, Dyrekcji szkoły i nauczycieli, pocztów sztandarowych, harcerstwa, Wojska Tureckiego i innych instytucji życia publicznego, dzieci i młodzieży szkolnej oraz licznych wiernych.
Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ksiądz wikariusz Rafał Cudziło, koncelebrowali: Ksiądz Marek Mazur, proboszcz z Pniowa oraz kapłani posługujący w Ośrodku Rekolekcyjnym w tym czasie. Obecni byli także diakoni i klerycy.
Celebrę uświetniła nasza radomyska Orkiestra oraz Liturgiczna Służba Ołtarza, która w tym czasie uczestniczyła w rekolekcjach w naszym Domu Rekolekcyjnym.
Po Mszy Świętej dzieci i młodzież szkolna przedstawiły piękny montaż słowno – muzyczny o Ojczyźnie.
Wszystkich urzekł „taniec flagi” w wykonaniu zespołu z Chwałowic.
Następnie wszyscy w barwnym korowodzie przeszli na Mały Rynek, gdzie złożono kwiaty oraz zapalono znicze i w chwili zadumy wszyscy wspomnieli, tych co oddali życie za nasza Ojczyznę.
Również 11 listopada wieczorem odbyła się w naszej parafii kolejna trasa piesza.
Tym razem był to marsz milczenia w intencji Ojczyny., również w kościele.
Należy dodać, iż w cały kraju trwały liczne imprezy patriotyczno – kulturalne, które rozpoczęły roczne przygotowania do 100 lecia odzyskania Niepodległości.