Sanktuarium

SANKTUARIUM

Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia

w Radomyślu nad Sanem

Rekolekcje i Zawierzenie Legionu Maryi

Ponad 70 legionistów wzięło udział w trzydniowych ćwiczeniach duchowych w Domu rekolekcyjnym „Augustianum” w Radomyślu nad Sanem od 24 do 26 listopada.
Dodatkowo wielu dojechało w trzecim dniu na Zawierzenie Legionu Maryi w Radomyskim Sanktuarium.
Rekolekcje poprowadził ks. Jacek Zakrzewski, wybitny kaznodzieja z diecezji łomżyńskiej, wielki przyjaciel Legionu Maryi.
Konferencje, modlitwa uwielbienia, noc czuwania, modlitwy legionowe, czytania duchowne, wspólny śpiew, modlitwa brewiarzowa, Różaniec, Godzina Miłosierdzia, Droga Krzyżowa, rozmowy duchowe, adoracja to niektóre punkty ćwiczeń duchowych.
Punktem stałym była codzienna Eucharystia.
Rzesza legionistów wzięła udział w dorocznym Zawierzeniu w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w niedzielne przedpołudnie 26 listopada 2017 roku.
Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Rafał Cudziło, duchowy opiekun legionistów.
Po homilii Siostra Kazimierza Malinowska, prezydent komicjom Tarnobrzeg na kolanach oddała pod matczyna opiekę Maryi członków wspólnoty legionowej.
Na modlitwie byli obecni także przedstawiciele Legionu Maryi z diecezji tarnowskiej i kieleckiej.
Do legionistów przemówi także Ks. Proboszcz Józef Turoń.
W najbliższych tygodniach zostaną zatwierdzone nowe wspólnoty legionowe a w sobotę 9 grudnia w południe przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze spotkają się wszyscy legioniści diecezji sandomierskiej.
W pielgrzymce weźmie udział około 400 osób, z czego połowa to mieszkańcy Radomyśla nad Sanem i okolic.

Kazimiera Malinowska
Zdjęcia: Andrzej Bucior