...

Sanktuarium

Przebłaganie na Jasnej Górze

Blisko 200 osób wzięło udział w Przebłagalnej Pielgrzymce na Jasną Górę w sobotę 10 grudnia 2016 roku z diecezji sandomierskiej, w tym dwa autokary zapisanych w naszej parafii.
Pielgrzymkę od 4 lat organizuje ks. Rafał w rocznicę zbeszczeszczenia Cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej dnia 9 grudnia 2012 roku.
Większość pielgrzymów stanowili mieszkańcy Radomyśla nad Sanem i okolic, w tym kilkanaście osób z naszej |Liturgicznej Służbie Ołtarza.
Jeden autokar to członkowie Międzyparafialnej Grupy Pielgrzymkowej z Sandomierza i okolic.
Byli obecni także legioniści Maryi, głównie z kurii Zaleszany, Sandomierz i Bogoria.
Głównym punktem wydarzenia była Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu w samo południe sprawowana przez ks. Rafała z oprawą muzyczna młodzieży Sandomierskiej Pielgrzymki Pieszej oraz legionistów.
Następnie wspólna modlitwa, śpiew, uwielbienie i czas świadectwa w Kaplicy Różańcowej.
Przedstawiciele pielgrzymów wypowiedzieli także się na antenie Radia Jasna Góra, dlaczego przybywają w tym dniu do domu Matki.
Za rok – w piątą rocznice profanacji – planowany jest wyjazd z każdego prezydium legionowego w diecezji.
Pielgrzymka z diecezji sandomierskiej jest niestety – jak podkreślili Ojcowie Paulini – jedyną inicjatywą masowo zorganizowaną jako przeproszenie za akt wandalizmu wobec Cudownej Ikony w grudniu 2012 roku.
Wielu pielgrzymów z naszej radomyskiej parafii mogło być po raz pierwszy tak blisko Cudownego Obrazu.
W poniedziałek 12 grudnia przyszła do nas przesyłka z Jasnej Góry z obrazami Pani Jasnogórskiej dla tych, którzy z naszej parafii oddali w październiku swoje zdjęcia z postanowieniami dla Maryi.
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.