Sanktuarium

SANKTUARIUM

Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia

w Radomyślu nad Sanem

Pochód Świętych i Procesja Różańcowa w naszej parafii

Dzieci, młodzież i dorośli przybyli licznie w ostatnim dniu października do naszego radomyskiego sanktuarium, aby uczestniczyć w Pochodzie Świętych połączonym z Procesją Różańcową.
Przed Mszą św. wszyscy wysłuchali słowa św. Jana Pawła II o świętości, schola parafialna poprowadziła także radosne śpiewy.
Eucharystię odprawił ks. Rafał Cudziło, wikariusz, skierował słowo do dorosłych oraz poprowadził homilię dialogowaną z dziećmi.
Po Mszy św. w barwnej procesji ulicami parafii niesiono m.in. relikwie św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II, poszczególne klasy (od przedszkola aż do gimnazjum) niosły duży różaniec.
Dorośli przynieśli na pochód lampiony lub znicze.
Wiele dzieci przybrało stroje swoich patronów, aniołków lub elementy stroju przypominające świętego.
W czasie drogi prowadzone były śpiewy oraz część Różańca Świętego.
Po procesji w dzieci otrzymały słodkie upominki.
Przed nabożeństwem blisko 100 dzieci złożyło plansze różańcowe, które uzupełniało podczas nabożeństw różańcowych., wszyscy kandydaci do sakramentu bierzmowania przynieśli indeksy i otrzymali potwierdzenie pierwszego etapu przygotowania w trzyletnim cyklu.
Pochód Świętych po raz pierwszy odbył się dwa lata temu i od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem, w tym roku przybyli także goście z sąsiednich parafii oraz legioniści.

Ks. Rafał Cudziło