Sanktuarium

SANKTUARIUM

Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia

w Radomyślu nad Sanem

Odpust Matki Bożej Pocieszenia 2023r

W ostatnią niedzielę sierpnia przeżywaliśmy w naszym Sanktuarium Odpust Matki Bożej Pocieszenia.
Modlitwie Uwielbienia Boga, przez wstawiennictwo Matki Bożej, przewodniczył Bp. Edward Frankowski. W wygłoszonym słowie przypomniał o wielkiej roli Matki Najświętszej w historii zbawienia oraz o godności macierzyństwa i rodziny. Kaznodzieja jako przykład miłości ofiarnej, podał rodzinę Ulmów z Markowej, której beatyfikacja będzie w najbliższym czasie.
Na wspólne świętowanie przyszli pielgrzymi w grupach zorganizowanych z parafii: MB Szkaplerznej ze Stalowej Woli – Rozwadowa, NMP Królowej Polski z Wrzaw, św. Mikołaja z Zaleszan, Wniebowzięcia NMP z Chwałowic, św. Zygmunta z Pniowa, św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli z Gorzyc, św. Leonarda z Turbi, św. Józefa z Kotowej Woli, Podwyższenia Krzyża Świętego ze Zbydniowa, MB Częstochowskiej z Lipy, Opatrzności Bożej ze Stalowej Woli, Nawiedzenia NMP z Woli Rzeczyckiej, św. Józefa Robotnika z Wydrzy, św. Ap. Piotra i Pawła z Zabrnia, św. Wojciecha z Grębowa. Pielgrzymowali także harcerze ze szczepu Brzask z Zaklikowa. W pielgrzymce rowerowej przyjechali pątnicy z par. św. Józefa z Niska. W uroczystości wzięło udział także wielu pielgrzymów indywidualnych oraz naszych Parafian.
Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, a Matka Najświętsza Bolesna i Pocieszenia, Pani Radomyska, niech wyprasza potrzebne łaski i dary dla wszystkich Pielgrzymów i Parafian.

« z 2 »