Sanktuarium

SANKTUARIUM

Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia

w Radomyślu nad Sanem

Misyjni

 8 stycznia br. w święto Chrztu Pańskiego w naszym Sanktuarium odbyło się VI Diecezjalne Spotkanie Grup Kolędników Misyjnych.
Mimo siarczystego mrozu wzięło w nim udział ponad dwadzieścia grup dziecięco-młodzieżowych z całej diecezji sandomierskiej, które w swoich parafiach lub szkołach przygotowały jasełkowe programy artystyczne nawiązujące do dzieł misyjnych.
Razem z młodymi przybyli kapłani, katecheci i rodzice.
Byli także mali misjonarze z naszej parafii, którzy kolędowali tydzień wcześniej na Osiedlu Armii Krajowej.
Tegoroczne kolędowanie w parafiach było połączone ze wsparciem na rzecz dzieci w Tajlandii.
Spotkanie rozpoczęło się występem jasełkowym, w którym dzieci przedstawiły sceny biblijne o Bożym Narodzeniu z elementami współczesnymi, gdzie najmłodsi przynosili do nowonarodzonego Jezusa serca dobrych uczynków. Jasełka zaprezentowała grupa z parafii Baranów Sandomierski, zaś śpiew poprowadziła schola z parafii Kopcie.
Po występie jasełkowym młodych kolędników połączyła wspólna modlitwa na Mszy św., której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz a podczas której szczególnie pamiętano o naszych diecezjalnych misjonarzy oraz polecano dzieci działające w dziełach misyjnych.
Homilię wygłosił ks. Rafał Cudziło
Po Mszy św. odbył wspólny koncert kolęd w wykonaniu orkiestry z Kopci i zespołu z parafii Majdan Łętowski.
Wspólne spotkanie zakończyła wspólna zabawa, podczas której dzielono się doświadczeniami z prowadzonej akcji ewangelizacyjnej w poszczególnych parafiach.
Spotkanie prowadził ks. Daniel Koryciński, dyrektor papieskich Dzieł Misyjnych w naszej diecezji.

Zdjęcia na stronie diecezji sandomierskiej w artykule „Misyjne kolędowanie”.