Sanktuarium

SANKTUARIUM

Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia

w Radomyślu nad Sanem

Kolędnicy misyjni 2019

 

W minioną niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia już po raz kolejny odbyło się diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych. Z różnych zakątków diecezji sandomierskiej przybyło w sumie ponad 30 grup dzieci i młodzieży, a towarzyszyli im licznie rodzice, księża oraz siostry zakonne. Młodzież przebrana była w tradycyjne stroje kolędowe – pastuszków, aniołów, królów, a także Maryi i Józefa.
– Celem kolędowania misyjnego jest promowanie idei misyjnej oraz kultywowanie ludowych jasełek. Tegoroczne kolędowanie w parafiach było połączone ze wsparciem na rzecz dzieci z Ugandy i Burundi – poinformował ks. Daniel Koryciński, dyrektor diecezjalnych Papieskich Dzieł Misyjnych.
Spotkanie zaczęło się Eucharystią, którą poprowadził bp Krzysztof Nitkiewicz, a koncelebrowali przybyli księża wraz z biskupem seniorem Edwardem Frankowskim i księdzem proboszczem Józefem Turoniem. Homilię wygłosił ks. Łukasz Popiak, koordynator wyjazdu na ŚDM w Panamie. Na zakończenie mszy św. bp Nitkiewicz dokonał posłania grupy młodzieży z naszej diecezji wyjeżdżających na ŚDM do Panamy, a następnie wszyscy zgromadzeni kolędnicy w uroczystym orszaku pomaszerowali ulicami Radomyśla nad Sanem. Ostatnim punktem diecezjalnego spotkania Kolędników Misyjnych był poczęstunek w domu rekolekcyjnym „Augustianum”.

 

Więcej zdjęć na stronie diecezjalnej pod adresem https://diecezjasandomierska.pl/bog-staje-sie-nam-bliski/?fbclid=IwAR1TGTpvLgjSv_mgPdvZW6h02gY9Bp2-qmyk8Cr1cut3LnZlLeh_yiabZnk