Sanktuarium

SANKTUARIUM

Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia

w Radomyślu nad Sanem

Prace remontowe przy zabytkowej dzwonnicy

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela w Radomyślu nad Sanem jako Zamawiający poszukuje wykonawców do wykonania zadania pn.: „Remont dachu zabytkowej dzwonnicy w miejscowości Radomyśl nad Sanem”

Poniżej dokumenty do pobrania

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela w Radomyślu nad Sanem jako Zamawiający poszukuje wykonawców do wykonania zadania pn.:  „Wykonanie konserwacji technicznej zabytkowej dzwonnicy w Radomyślu nad Sanem”

Poniżej dokumenty do pobrania

Prace remontowe przy zabytkowej dzwonnicy Read More »

Majowe Nabożeństwo Fatimskie

Pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie rozpoczęliśmy, tradycyjnie na Zjawieniu Nowennę do Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia. Następnie idąc po Dróżkach, rozważaliśmy Boleści Matki Bożej. Ostatnim etapem modlitwy była Msza św. w Sanktuarium.  Naszej modlitwie przewodniczył ks. Piotr Wilk – student KUL-u.
W Słowie Bożym wygłoszonym w czasie Mszy św. Kaznodzieja wskazywał na to, że „jesteśmy przygotowani do życia w niebie. Nie zapominajmy, że nasza Ojczyzna jest w niebie”.
Dalej powiedział – „Na tej drodze do nieba grozi nam kilka pułapek”.
1. Skrajny materializm – potrafimy urządzić się na tym świece, że tracimy perspektywę nieba.
2. Rozmywanie – wszytko zależy od okoliczności.
3. Bożek współczesnych czasów – absolutna wolność.
Kaznodzieja zachęcał do „przyjęcia Boga za niewzruszony fundamenta, a wtedy całe życie się nam odmieni i będzie drogą do nieba”.
Licznie zebranym Wiernym dziękujemy za wspólną modlitwę i zapraszamy na kolejne nabożeństwa.

Majowe Nabożeństwo Fatimskie Read More »

Rocznica I Komunii św.

Świętowanie Rocznicy I Komunii św. jest czasem dziękczynienia Bogu za otrzymane łaski w minionym roku, oraz okazją do podsumowania zaangażowania religijnego rodziców i dzieci.
Za wszelkie dobro Bogu niech będą dzięki.

Rocznica I Komunii św. Read More »

Uroczystość I Komunii św.

Dzisiaj w naszej parafii była Uroczystość I Komunii św.
Polecajmy dzieci ich rodziców w modlitwie.

Uroczystość I Komunii św. Read More »

Relikwie bł. Rodziny Ulmów

W ostatnią niedzielę kwietnia do naszej wspólnoty parafialnej zagościł ks. Bp. Edward Frankowski, Który przywiózł ze sobą Relikwie bł. Rodziny Ulmów. Najpierw ks. Biskup spotkał się z młodzieżą w Domu Rekolekcyjnym, a następnie przewodniczył Mszy św. o godz. 1400. W wygłoszonym Słowie wskazał na bł. Rodzinę Ulmów, jako na wzór pobożności i rodzinnego życia dla wszystkich rodzin. „Wiktoria Ulma dla współczesnych kobiet jest wspaniałym wzorem i przykładem jak można i trzeba znaleźć siłę i czas dla siebie i rodziny (…) Dziecko nie jest ciężarem ale darem Bożym” – powiedział Kaznodzieja.
Na koniec Biskup udzielił błogosławieństwa, a wszyscy obecni mieli okazję oddać cześć Relikwiom.
Bł. Rodzino Ulmów – módl się za nami

Relikwie bł. Rodziny Ulmów Read More »

Remont na Zjawieniu

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami w poniedziałek 22 kwietnia br. zostały podjęte prace na strychu kościoła na Zjawieniu.
Prace rozpoczęto od usunięcia gruzu zalęgającego na strychu. Najprawdopodobniej jest to gruz, który pozostawiono przy wymianie pokrycia z dachówek na pokrycie z blachy.
Następnie została odbita podłoga, która leży na belkach konstrukcyjnych stropu. Usunięcie podłogi pozwoliło ocenić jakość belek stropowych. Strop okazał się być w dobrym stanie dzięki wcześniejszej impregnacji wykonanej preparatem na bazie substancji ropopochodnych. Po oczyszczeniu belek stropowych zostaną one zaimpregnowane. Następnie przybita zostanie podłoga, która częściowo będzie wymieniona gdyż została uszkodzona przez korniki.
Ostatni etap prac będzie obejmować impregnacje podłogi oraz całej konstrukcji drewniej dachu.

Poniżej fotorelacja z podejmowanych prac.

Remont na Zjawieniu Read More »

Muzyczne spotkanie ze Zmartwychwstałym

Muzyczne spotkanie ze Zmartwychwstałym to tytuł warsztatów muzycznych zorganizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji.
Zgromadziło ponad 30 młodych muzyków z terenu naszej diecezji. Artyści przez 3 dni gromadzili się na próbach wokalnych i intrumentalnych pod kierownictwem p. Pauliny Wasylik i p. Weroniki Banaszuk z UMCS w Lublinie.
Oprócz warsztatów muzycznych, młodzi mieli okazje do wspólnej modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu czy zajęć integracyjnych.
Zwieńczeniem warsztatów była uroczysta Msza Święta podczas której młodzi artyści zaprezentowali zdobyte umiejętności. Po Mszy Św., miał miejsce koncert pieśni wielkanocnych, który zgromadził wielu parafian oraz bliskich i rodziny uczestników. 
opr. ks. Łukasz Chmiel

Muzyczne spotkanie ze Zmartwychwstałym Read More »

Wielka Sobota

W skupieniu, zadumie i radości przeżywaliśmy wielkosobotnią Liturgię. Naszej modlitwie przewodniczy ks. Bp. Edward Frankowski. Biskup Senior w wygłoszonym Słowie wskazywał na wielkie znaczenie Chrystusowego krzyża. Powiedział – „Krzyż jest milczącym świadkiem nieskończonej miłości Boga do człowieka. Ale z tą piękna prawdą, o krzyżu jako znaku miłości, nierozdzielnie związana jest druga straszna prawda tajemnicy ludzkiej nieprawości. (…) Grzech jest zniewagą Boga, zawartą w złym postępowaniu człowieka. (…) Ogrom cierpień Jezusa przezwyciężył ogrom zła. Na krzyżu został zadany śmiertelny cios śmierci. To właśnie na krzyżu rozpoczęło się nowe życie. My jesteśmy spadkobiercami tego daru”.
Dziękujemy za wspólną modlitwę.

Wielka Sobota Read More »

Niedziela Palmowa

Wielki Tydzień to wyjątkowy czas w Roku Liturgicznym. W liturgii bowiem Kościół uobecnia najważniejsze wydarzenia dokonane przez Jezusa Chrystusa dla naszego zbawienia.
Niedziela Palmowa czyli Meki Pańskiej otwiera celebracje Wielkiego Tygodnia. Nieodzownym elementem świętowania Niedzieli Palmowej są palmy. W naszej parafii poświęcenie palm było w czasie każdej Mszy św. Jednakże uroczyste poświęcenie palm, połączone z procesja, poprzedziło Mszę św. o godz. 1030.  Spotkaliśmy się w Rynku gdzie wpierw oceniliśmy przyniesione palmy, a następnie po modlitwie, poświęceniu i odczytaniu Ewangelii wyruszyliśmy w procesji do Sanktuarium.
Przyniesione palmy zostały ocenione pod kątem różnorodności użytych materiałów, kompozycji i wielkości palmy. Pierwsze miejsce, uwzględniając powyższe kryteria, zajęła palma Pań z Koła Gospodyń z Żabna.
Drugie miejsce palma wykonana przez Gabrielę Puka wraz z rodzicami. Trzecie miejsce przypadło palmie wykonanej przez Grzegorza Wolaka i jego rodziców.
Wszystkie przyniesione palmy były bardzo ładne. Wykonane z najwyższą starannością.
Sponsorem nagród była Parafia Radomyśl i Pizzeria Karolina z Radomyśla nad Sanem. Dziękujemy za wspólną modlitwę i zaangażowanie.

« z 2 »

Niedziela Palmowa Read More »

Pielgrzymka do Janowa Lubelskiego

W ramach rekolekcji szkolnych młodzież z kas VI-VIII, wraz z wychowawcami z Zespołu Szkół w Radomyślu nad Sanem uczestniczyła w pielgrzymce do Janowa Lubelskiego i okolic. Równocześnie z naszą grupą pielgrzymowali także uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Narcie.
Pierwszym etapem naszego pielgrzymowania był zabytkowy kościół w Momotach. Świątynia, jej rozbudowa i wystrój jest dziełem wieloletniego proboszcza ks. Kazimierza Pińciurka.
Następnie udaliśmy się na „Porytowe Wzgórze” miejsce bitwy partyzanckiej w 1944 r.
Kolejnym odwiedzanym miejscem było „Uroczysko Kruczek” w kompleksie leśnym Lasy Janowskie. Jak głosi legenda miejsce upamiętnia pobyt w tych okolicach świętego Antoniego. Miał on zatrzymać się właśnie w Kruczku podczas swojej wędrówki z Leżajska do Radecznicy.
Przedostatnim miejscem pielgrzymowania było naturalne źródlisko – Janowskie Stoki. To unikatowy pomnik przyrody w centrum miasta i miejsce, z którym związane są lokalne obrzędy.
Centralnym wydarzeniem pielgrzymki była Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Janowskiej. Na zakończenie pielgrzymki młodzież zwiedzała Muzeum Parafialne przy Sanktuarium.
Dziękujemy za wspólne pielgrzymowanie.

Pielgrzymka do Janowa Lubelskiego Read More »

Droga Krzyżowa

Jednym z etapów naszych parafialnych rekolekcji była Droga Krzyżowa. Modlitwę rozpoczęliśmy Mszą św. Ojciec rekolekcjonista w wygłoszonym Słowie wskazywał na to, że istotną rolę w naszej wierze odgrywa obraz Boga jaki jest w nas. Zafałszowanie obrazu Boga zawsze prowadzi do błądzenia w wierze.
Po Mszy św. wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową. Przeszliśmy ul. Sandomierską do Rynku. Tą samą trasą wróciliśmy do Sanktuarium. Rozważając kolejne stacje drogi krzyżowej nieśliśmy duży krzyż znak naszej wiary.
Droga Krzyżówa zakończyła się w Sanktuarium.

Droga Krzyżowa Read More »