...

Sanktuarium

Prace remontowe przy zabytkowej dzwonnicy

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela w Radomyślu nad Sanem jako Zamawiający poszukuje wykonawców do wykonania zadania pn.: „Remont dachu zabytkowej dzwonnicy w miejscowości Radomyśl nad Sanem”

Poniżej dokumenty do pobrania

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela w Radomyślu nad Sanem jako Zamawiający poszukuje wykonawców do wykonania zadania pn.:  „Wykonanie konserwacji technicznej zabytkowej dzwonnicy w Radomyślu nad Sanem”

Poniżej dokumenty do pobrania

Spotkanie młodzieży w Gorzycach

W wigilię Uroczystości Chrystusa Króla, w Gorzycach, odbyło się dekanalne spotkanie młodych. Spotkanie rozpoczęło się Adoracją i Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie słowo o orędziu Papieża Franciszka i świadectwa. Obejrzeliśmy także film Polska o Spotkaniu Młodych w Lizbonie. Na zakończenie wysłuchaliśmy hymnu ŚDM. Spotkanie zakończyło błogosławieństwo. Nasza parafia reprezentowana była przez młodzież należącą do KSM-u.

Przyrzeczenia KSM-u

W parafii pw. św. Andrzeja Boboli i Franciszka Salezego w Gorzycach, dnia 18 listopada br., we wspomnienie bl. Karoliny młodzież KSM-u złożyła przyrzeczenie. Wśród 11 kandydatów z naszej Diecezji było dwóch członków z naszego Oddziału – Adrian i Jakub. Mszy św. przewodniczył bp. Krzysztof Nitkiewicz. Po Mszy św. młodzież wzięła udział w zabawie andrzejkowej.
Naszym Parafianom – gratulujemy.

Dekanalny turniej piłki halowej ministrantów

W sobotę 18.11. br. w Zespole Szkół w Radomyślu nad Sanem odbył się dekanalny turniej piłki halowej. Zawody rozpoczęły się o godzinie 900. W turnieju udział wzięli: ministranci i lektorzy z Parafii pw. św. Franciszka Salezego i św. Andrzeja Boboli w Gorzycach a także z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski we Wrzawach.
Nasi ministranci w kategorii lektorów starszych zajęli I miejsce dzięki czemu awansowali do rozgrywek rejonowych.
Ministranci w kategorii lektorów młodszych zajęli 2 miejsce.
Najmłodsi ministranci zajęli także 2 miejsce.
Wszystkim dziękujemy za dobrze rozegrane mecze.
Po zawodach każda drużyna otrzymała pamiątkowe puchary i dyplomy.
opr. Adrian Jaskowski

Wszystkich Świętych

W pierwszych dniach listopada, Kościół szczególnie modli sie za zmarłych.
Najpierw dziękujemy Bogu za Świętych, naszych orędowników w niebie. W drugim dniu listopada i przez oktawę modlimy się za zmarłych polecając ich Bożemu Miłosierdziu.

Uroczystość Wszystkich Świętych

We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. 730, 900 i 1400Msza św. na cmentarzu o godz. 1100. Przypominamy, że nawiedzenie cmentarza nie czyni zadość obowiązkowi bycia w tym dniu na Mszy św.

We czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. rano o 630 w kościele parafialnym i wieczorem godz. 1700 w kościele na Zjawieniu. Po Mszy św. na Zjawieniu procesja wypominkowa na cmentarzu z modlitwą różańcową za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Siostry Służebniczki w Radomyślu

Przed laty pracowały w naszej parafii Siostry Służebniczki Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej – zwane potocznie Służebniczkami Dębickimi. Pięć sióstr zostało pochowanych na naszym cmentarzu. Zgromadzenie podjęło decyzję o ekshumacji sióstr i przeniesieniu ich szczątków do wspólnego grobu w parafii Grębów. Z tej racji w niedzielę 22 października br. na Mszę św. o godz. 1400 przyjechała Siostra Prowincjalna oraz reprezentantki domów w: Nisku, Stalowej Woli, Rudniku nad Sanem oraz w Grębowie. Dziękowaliśmy Bogu za posługę sióstr w naszej Parafii i prosili o Boże Miłosierdzie dla zmarłych sióstr:
s. Katarzyny Podraza – zm. 24.10.1927
s. Leonardy Ludwiki Zielińskiej – zm. 25.06.1945
s. Marii Matyaszek – zm. 14.03.1953
s. Weroniki Świstak – zm. 14.08.1967
s. Anny Emanueli Małczyńskiej – zm. 01.06.1982
Modliliśmy się także z siostrami o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Zgromadzenia Zakonnego, oraz o nowe powołania zakonne.

Październikowe Nabożeństwo Fatimskie

W piątek, 13 października odbyło się ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Prowadził je ks. Adam Lechwar – Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Turystycznego „Brama Bieszczad” Olchowej koło Leska. Kaznodzieja zachęcał do trwania na modlitwie Różańcowej, która jest naszym orężem w walce ze złem.
Dziękujemy wszystkim, którzy przez wszystkie miesiące uczestniczyli w modlitwie. Szczególnie dziękujemy tym, którzy przez swoje zaangażowanie podejmowali posługę na rzecz wspólnoty.
Już dziś zapraszamy na Nabożeństwa Fatimskie w przyszłym roku.

https://www.motbramabieszczad.kylos.pl/index.php/pl/

Hubertus Nadsański

Kolejny juz raz w naszym Sanktuarium spotkali się myśliwi z Okręgu Tarnobrzeskiego na dziękczynieniu Bogu, za otrzymane łaski. Okazją spotkania było wspomnienie św. Huberta – patrona myśliwych. Uroczystość z licznie zebrami wiernymi i Pocztami Sztandarowymi rozpoczęła się Mszą św. w intencji myśliwych. Modlitwie przewodniczył ks. Janus Filarowski – proboszcz z Pawi Narodowej. Słowo Boże wygłosił ksiądz kapelan myśliwych z Kielc. W czasie Mszy św. poświęcono także sztandar, a Łowczemu Okręgu Tarnobrzeskiego P. Robertowi Bąkowi wręczono medal. Uroczystość uświetnili zaproszeni muzycy z Poznania i grupa sygnalistów z Tarnobrzega. Po Mszy św. wszyscy udali się na stadion LZS w Żabnie, gdzie w piknikowej atmosferze kontynuowano świętowanie.
Myśliwym i ich rodzinom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa.

« z 2 »
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.