Organizowany przez parafię Rzymskokatolicka w Radomyślu nad Sanem obóz sportowo – wypoczynkowy na Bazie Obozowej Hufca ZHP Mielec „Słoneczna Polana” został zarejestrowany przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie pod nr 3319/POD/2016r.
Odbył się w dniach 29.06 – 12.07. 2016r.
Komendantem Obozu był Ks. hm Józef Turoń.
Obowiązki wychowawców pełnili Dh phm Renata Partyka, pani Edyta Maciurzyńska, Pan Piotr Maciurzyński, dh. pwd. Karolina Chmielowiec, dh Dawid Kopeć.
W tym roku wyjazd na Słoneczna Polanę związany był z obchodami 30 – lecia istnienia Bazy ZHP Hufca Mielec. Oprócz kadry na obóz wyjechało 51 dzieci i młodzieży , nie tylko harcerskiej, z naszej parafii i innych środowisk.
Z okazji Jubileuszu Słonecznej Polany na bramie naszego obozu znalazły się namalowane kwiaty, a poszczególne zastępy przyjęły nazwy różnych kwiatów.
Pierwsze dni pobytu nad morzem były słoneczne, więc korzystaliśmy z kąpieli w spokojnym morzu pod czujnym okiem ratownika Piotra Maciurzynskiego i wychowawców. Wykorzystaliśmy dobrą pogodę na zrealizowanie już w sobotę „Neptunaliów” i ci, którzy pierwszy raz byli na obozie w liczbie 28 osób zostali przyjęci do królestwa Neptuna i mogą już prawnie korzystać z morza.
Przez dwie niedziele uczestniczyliśmy w jubileuszowych Mszach św. przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej, odprawianych przez Ks. hm. Józefa Turonia, w których uczestniczyło około 350 osób z obozów i gości Słonecznej Polany.
W realizacji programu przeszkadzały nam przelotne opady deszczu i burze, które zganiały nas z plaży, boisk sportowych i placów zabaw. Pogoda sprzyjała nam podczas wycieczek.
Pierwsza w sobotę do wesołego Miasteczka we Władywostowie dostarczyła nam wiele szaleństw i wyrabiania odpowiedzialności za wykorzystanie otrzymanych, darmowych żetonów na różne urządzenia.
Druga do Trójmiasta we wtorek rozpoczęła się wczesnym wstawaniem, aby zdążyć n koncert Organowy w katedrze w Gdańsku – Oliwie. Po koncercie prawie 3 godziny trwała wędrówka po Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie mogliśmy zapoznać się z bogatym zbiorem ptaków i zwierząt, żyjących w klatkach i zagrodach. Największym zainteresowaniem cieszyły się surokatki i małpy.
Następnym punktem wycieczki było Stare Miasto w Gdańsku, gdzie tradycyjnie zrobiliśmy wspólne zdjęcie przy Neptunie, Akwarium w Gdyni ze zbiorem pięknych mieszkańców morza. Najbardziej podobało się tym, którzy byli pierwszy raz.
Po spacerze wybrzeżem Gdyńskim z „Darem Pomorza” i „Błyskawicą” posililiśmy się w Rumi w MC Donaldzie i zakupami w Biedronce.
Trzecia wycieczka na Hel – początek polski we czwartek rozpoczęła się obserwacja foczek we Fokarium na Helu. Duża fala na morzu nie pozwalała nam wypłynąć z portu, więc atrakcją stał się prysznic na falochronie przy latarni na Helu.
W trakcie obozu były realizowane różne konkurencje sportowe między drużynami i zastępami, jak również konkursy na ciszę nocną i czystość w namiotach. Najspokojniejszym zastępem w nocy były „Niezapominajki” z zastępową Emilką Słowik, a o czystość w namiotach najlepiej dbał zastęp „Cieciorki” z zastępową Wiktorią Międzik.
Wycieczki piesze do Karwi, dyskoteki, trawoteki i koncert zespołu Weekend w Karwi rekompensowały nam brak słońca i kąpieli w morzu.
Codzienna Msza Święta odprawiana w namiocie, wśród codziennego życia obozu karmiła nas Słowem Bożym i Ciałem Pana Jezusa, gdzie ponad połowa uczestników przystępowała do Komunii św.
Nasz obóz rozpoczęliśmy modlitwą w kościele w Radomyślu, polecając się Matce Bożej Bolesnej i Pocieszenia.
Przez cały obóz czuliśmy tę opiekę i wszyscy zdrowi wróciliśmy we wtorek o 6 rano do swoich rodzin.
Ks. hm Józef Turoń, Komendant Obozu