1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu 10 grudnia. Msze św. o 7.30, 9.00, 10.30 14.00. 17.00. Zbiórka do puszek na pomniki dla kapłanów spoczywających na Zjawieniu. Dzisiaj prosimy tez zgłosić chorych, których odwiedzimy we czwartek. W Żabnie od godz. 9.00, w Grabczynach od 11.00, w Nowinach od 14.30, w Radomyślu od 15.00.
2. W dni powszednie Roraty ze św. Józefem, na które serdecznie zapraszamy. Roraty o 6.15, a o 5.50 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Nie ma wieczornych Mszy św.
3. We środę po Mszy wieczornej o 17.00 Nowenna i spotkanie Legionu Maryi na plebanii. Zapraszamy!
4. W piątek spowiedź Adwentowa, dlatego nie będzie Koronki. Spowiedź od 13.30 do 18.00 z przerwą od 16.30 do 17.00. Prosimy o skorzystanie z Sakramentu Pojednania, gdyż w tym roku IV Niedziela Adwentu wypada w Wigilię i wtedy nie będzie spowiedzi.
5. W sobotę i niedzielę zbiórka ofiar na chodnik wokół kościoła. Mamy na koncie w Banku fundusze na modernizację prezbiterium, która będzie zrealizowana po rozebraniu choinek. Oprócz chodnika chcemy uporządkować i upiększyć otoczenie całego kościoła.
6. W III Niedzielę Adwentu (Gaudete) 17 grudnia. Msze św. o 7.30, 9.00, 10.30 14.00. 17.00. Zbiórka do puszek Caritasu na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
7. Za tydzień spotkanie Komitetu i Rady Duszpasterskiej na plebanii o 18.00. Komitetowych prosimy o przyniesienie wykazów ofiar z Rodzin z całego roku, ze swoich rejonów.
8. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie świątyni – 2.872.00zł.
9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i odśnieżanie. Na ten tydzień prosimy Rodziny z Nowin: nr. 65,67,70,72,73,74,78,79,80,81.
10. Dziękujemy za piękny udział w Roratach. A innym przypominamy że od tygodnia trwa Adwent.
11. W zakrystii nadal można nabyć opłatki wigilijne. Mieszkańcy każdej miejscowości wpisują się do swojego zeszytu. Spoza parafii wpisują się do zeszytu Radomyśla.
12. Przed kościołem świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” po 5 zł. Nie czekajmy na koniec Adwentu bo wtedy jak co roku braknie świeczek. Połowa świeczek już się rozeszła.
13. Dziękujemy wszystkim, a szczególnie naszej Orkiestrze za tak liczny udział w pielgrzymce do Częstochowy (4 autokary z naszej parafii). Dziękujemy także za udział i śpiew na Jasnej Górze naszej parafialnej scholi.
14. W piątek w naszej szkole odbyła się Dekanalna Olimpiada Liturgiczna w (Bartosz Rybak – I miejsce – przeszedł do etapu diecezjalnego, Dawid Karaban – II miejsce, zaledwie 1 pkt. mniej), Mateusz Przyszowiec (bardzo dobre czwarte miejsce). Na 9 uczestników z dekanatu aż trzech było z naszej parafii. Gratulujemy!!!
15. IV Niedziela Adwentu (24 grudnia) wypada w Wigilię i wtedy nie będzie spowiedzi. Pozwólmy kapłanom w Wigilię na mały oddech przed świątecznymi liturgiami.
16. Wszystkie ogłoszenia, zapowiedzi, intencje i różne informacje zawiera nasza cotygodniowa gazetka parafialna.
17. Cieszy duża frekwencja na Roratach, Godzinie łaski i Pielgrzymce do Częstochowy. Świadczy to o tym, że wielu czuwa i nie przesypia Adwentu. Obudźmy innych!